Partnercontent Oppervlakteverwarming

Fittingshop.eu maakt online bestellen eenvoudig voor de HVAC-installateur

Kleine onderdelen, korte keten en snelle levering

fittingshop installatiemateriaal
Fittingshop.eu levert kwaliteitsfittingen en HVAC-toebehoren aan scherpe prijzen

Kleine onderdelen maken in HVAC-installaties vaak een groot verschil. Net daar speelt Fittingshop.eu op in. De bekende B2B-webshop bundelt fittingen, HVAC-toebehoren en ander installatiemateriaal voor de kleine en middelgrote installateur, met focus op eenvoud, scherpe prijzen en snelle levering.

15 juli 2026

Gebouwd op ervaring

fittingshop - Bart Gabriels
Fittingshop.eu koopt direct bij fabrikanten

Fittingshop.eu werd in 2015 opgericht door Koen De Ro, Danny Bosmans en Bart Gabriels, die voordien voor een HVAC-groothandel werkten. Nadat die groothandel werd overgenomen, geloofden zij niet langer in de toekomst van dat bedrijf. Het was de trigger om te beginnen brainstormen over een eigen toekomst. Zo besloten ze samen met twee externe partners om een eigen bedrijf op te starten.

Hun sterkte? De complementariteit. Waar Danny instond voor de aankoop en contacten met fabrikanten, ontfermden Koen en Bart zich over de sales en het uitbouwen van een groot netwerk. "De ideale combinatie voor een vliegende start", klinkt het.

De keuze voor een webshop was omwille van financiële redenen logisch. "We hadden bij de opstart weinig eigen middelen. Digitaal werken was het meest haalbare model." Toch blijft persoonlijke service belangrijk. Klanten kunnen telefonisch of per mail terecht bij een ervaren backoffice en Bart en Koen ondersteunen nog steeds persoonlijk de klanten. Sinds 2019 worden ze bijgestaan door Vincent Di Lena voor Franstalig België.

Naast directe communicatie, besteedt het team veel aandacht aan snelle, correcte en complete leveringen. Het motto luidt: "vandaag voor 15u00 besteld, is morgen geleverd".

Specifiek businessmodel

Fittingshop.eu werkt niet volgens het klassieke model van de groothandel, maar koopt direct bij fabrieken. Een eerste reden is de korte keten, maar bovendien zijn de directe contacten met fabrikanten belangrijk om nieuwe producten te ontwikkelen. "Op die manier kunnen we de keten zo kort mogelijk houden en producten zoveel mogelijk naar onze hand zetten", verduidelijkt Bart.

Waar de klassieke groothandels de kleinere producten vaak zagen als bijproducten, zag Fittingshop.eu hierin net een groot potentieel dat bovendien niet al te grote investeringen vroeg. "Dat is altijd onze filosofie gebleven", vertelt Danny. "We gaan geen ketels, radiatoren of warmtepompen verkopen. Maar net die onderdelen waar de groothandel minder aandacht voor heeft."

Bekijk hieronder de video:

thumbnail Fittingshop NL

Gamma en eigen merk

Fittingen vormen de basis van het assortiment. Daarnaast biedt Fittingshop.eu ook toebehoren en installatiematerialen aan voor onder meer warmtepompen en condensatieketels. Eenvoud blijft daarbij de rode draad. Het bedrijf kiest niet voor complexe producten die veel technische uitleg of ondersteuning vereisen.

Verschillende producten zijn ondertussen beschikbaar onder het eigen merk "Fittingshop.eu". De positionering is duidelijk: simpel, goed en scherp geprijsd. Zo zijn de circulatiepompen echte bestsellers, net als de magnetische vuilfilters en kleine bevestigingsmaterialen.

Bovendien denkt het bedrijf actief mee met de installateur. "Wij brengen zelf ideeën aan bij onze leveranciers en vragen hen om oplossingen uit te werken die beantwoorden aan de noden van onze klanten", vertelt Danny.

fittingen fittingshop
Fittingen vormen de basis van het assortiment

Internationale groei

Zo'n 30% van de omzet komt vandaag uit export, een aandeel dat de zaakvoerders elk jaar zien stijgen. "In België zal groei vooral komen door extra producten aan het assortiment toe te voegen. In exportmarkten ligt de groei meer in het aanboren van nieuwe klanten", legt Bart uit.

fittingshop - Danny Bosmans
Een groot deel van de producten is beschikbaar onder het eigen merk "Fittingshop.eu"

Ongeveer vier jaar geleden richtte het bedrijf een GmbH op in Duitsland. Ook vanuit Nederland is er veel interesse, mede doordat Nederlandse klanten meer openstaan voor online aankopen in het buitenland.

Verdere Europese uitbreiding blijft een ambitie, al verschillen regelgeving, keuringen en certificaten per land. "Ons huidige gamma is niet automatisch geschikt voor heel Europa", zegt Danny.  "Daarom toont onze webshop duidelijk welke keuringen of certificaten voor bepaalde producten van toepassing zijn."

Meer weten over Fittingshop.eu? Bezoek www.fittingshop.eu

FITTINGSHOP.EU
INDUSTRIEWEG-NOORD 1122A
3660 OUDSBERGEN
+3289757689
info@fittingshop.eu
www.fittingshop.eu

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium abonnee en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse nieuwsbrief met extra tips en exclusieve content
  • volledig toegang tot het digitaal archief
  • onbeperkt toegang tot 3.000 bouwinstructies
  • onbeperkt toegang tot 1.400 instructievideo's
Heeft u al een abonnement? 

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
company corner

FITTINGSHOP.EU

BEDRIJFSSTRAAT 1122 A, INDUSTRIEWEG NOORD 3660
Bad- & DouchekranenBadkamerkranenWarmtepompenGroothandel BouwmaterialenGroothandel SanitairGroothandel VerwarmingInstallatiegereedschappenVentielenLeidingenInstall DayCirculatiepompenPompenAppendages & OnderdelenSanitair InstallatiemateriaalLeiding- & KoppelingsystemenWaterbehandelingSanitair Warm WaterSanitairVerwarming & Klimatisatie

Zelf nieuws te delen?

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden